FAQ

 

PRAWO JAZDY W KORONAWIRUSIE

Czy jazdy trwają w trakcie pandemii koronawirusa i czy mogę zdawać egzamin na prawo jazdy?
Tak, szkolenia praktyczne trwają przy zachowaniu środków bezpieczeństwa. WORD Warszawa również egzaminuje.
Jakie środki bezpieczeństwa są zastosowane podczas jazd?
Każde auto jest wyposażone w płyn do dezynfekcji rąk oraz spryskiwacz z płynem dezynfekującym do odkażania auta. Każdy kursant przed jazdami jest proszony o dezynfekcję rąk. Instruktor odkaża elementy wnętrza auta, które są dotykane przez kursanta.

CENY/KOSZTY

Jaka jest cena kursu prawa jazdy i czy można płacić ratami?
Ceny poszczególnych kursów są na bieżąco aktualizowane na naszej stronie. Oczywiście można płacić w ratach. Pierwszą ratę należy wpłacić zaraz po zapisaniu się na kurs, ażeby wziąć udział w wykładach lub mieć dostęp do aplikacji umożliwiającej naukę online. Kolejną ratę należy wpłacić najpóźniej przed ukończeniem 10 godziny zajęć praktycznych z instruktorem. Ostatnia ratę należy wpłacić przed ukończeniem 20 godziny kursu praktycznego. Każda z rat to kwota kursu podzielona na 3.
Co zawiera cena kursu?
W cenie kursu prawa jazdy zawiera się wszystko, co jest konieczne do odpowiedniego przygotowania kursanta do zdania egzaminu państwowego. Kurs rozpoczyna część teoretyczna. Uczestnicy zajęć teoretycznych otrzymują książkę oraz kod dostępu do platformy, na której mogą ćwiczyć rozwiązywanie testów. Następnie przechodzimy do części praktycznej. Składa się ona z 30 godzin zegarowych jazd, podczas których ćwiczy się zadania egzaminacyjne na placu i w ruchu miejskim. Po zakończonym szkoleniu kursant przystępuje do egzaminów wewnętrznych, które również zawierają się w cenie kursu. Następnie kursant zdaje egzamin teoretyczny sprawdzający wiedzę.
Czy można płacić w ratach?
Tak, jak najbardziej! Pierwszą ratę płacimy zaraz po zapisie, resztę dopiero w trakcie zajęć praktycznych.
Jaki jest koszt zajęć doszkalających?
Godzina zajęć doszkalających to koszt 85 zł.
Co to jest pakiet jazd doszkalających?
Pakiet jazd doszkalających to kupowane za jednym razem co najmniej 10 godzin jazd doszkalających. Decydując się na pakiet konieczne jest opłacenie całości kwoty przed rozpoczęciem jazd. Najczęściej pakiet 10 godzin jazd to 5 spotkań po 2 godziny każda. Dużym plusem pakietów jest zniżka naliczana przy jego zakupie. Kupując pięć razy 2-godzinne zajęcia zapłacimy w sumie 850 zł. Kupując pakiet zapłacimy 800 zł.
Czy badania lekarskie są w cenie?
Nie, badania lekarskie nie są w cenie. Koszt badania wynosi 100 zł, płatności należy dokonać u lekarza po wykonanym badaniu. Konieczne badanie można przeprowadzić u współpracującego z nami lekarza, który wykonuje je równolegle z trwającymi wykładami.
Jaki jest koszt egzaminów wewnętrznych?
Egzaminy wewnętrzne nie są płatne, zawierają się w cenie kursu. Każdy kursant ma nieograniczoną ilość podejść do egzaminów wewnętrznych.

ROZPOCZĘCIE KURSU

Czy trzeba mieć numer PKK, aby zacząć kurs?
Aby zapisać się na kurs wystarczą podstawowe dane.
Kiedy można rozpocząć kurs?
Kurs praktyczny można rozpocząć po uzyskaniu w wydziale komunikacji (w starostwie lub urzędzie dzielnicy) numeru PKK, czyli Profilu Kandydata na Kierowcę. Wniosek o wydanie tego numeru można złożyć 3 miesiące przed ukończeniem 18. roku życia. Konieczne będzie wtedy udanie się do urzędu z rodzicem, który w obecności urzędnika podpisze zgodę.
Czy można kupić kurs na prezent?
Jak najbardziej, popieramy mądre prezenty dla najbliższych. W naszej ofercie dostępne są wzory bonów podarunkowych do wyboru. Zapraszamy do kontaktu!
Czy można wybrać instruktora?
Oczywiście! Komfort kursantów jest dla nas najważniejszy. Więcej o naszych instruktorach można dowiedzieć się z opinii na wizytówce Google lub recenzjach na Facebooku.
Czy mogę zapisać się na jazdy, mimo że posiadam już prawo jazdy?
Tak, mamy specjalny kurs przeznaczony dla osób posiadających prawo jazdy, który zawiera zajęcia z teorii i 20 godzin jazd szkoleniowych. Można również wziąć pojedyncze godziny jazd doszkalających z instruktorem.
Czy można rozpocząć kurs w trakcie pandemii?
Można rozpocząć kurs prawa jazdy nawet teraz. Pomaga w tym nasza aplikacja umożliwiająca naukę teorii online. Każdemu z kursantów umożliwiamy skorzystanie z badania u współpracującej z nami pani doktor. Kursanci umawiani są na konkretną godzinę co 20 minut. Każdy z kursantów otrzymuje zdezynfekowany długopis, którym wypełnia oświadczenie konieczne do badania. Dzięki takim środkom ostrożności minimalizujemy ryzyko. Z uzyskanym orzeczeniem można wystąpić do wydziału komunikacji o nadanie numeru PKK, który trzeba nam niezwłocznie wysłać. Część praktyczna kursu rozpocznie się zaraz po odwołaniu zagrożenia epidemiologicznego.
Czy zapewniacie dostęp do testów na prawo jazdy?
Tak, w ramach kursu każdy kursant otrzymuje dostęp do testów na prawo jazdy. Pytania i odpowiedzi są takie same jak w bazie ministerstwa.
Kiedy można zacząć kurs na prawo jazdy?
Kurs na prawo jazdy można zacząć na 3 miesiące przed 18. urodzinami.

ORGANIZACJA KURSU

Ile trwa kurs prawa jazdy?
Czas trwania kursu na prawo jazdy jest bardzo zróżnicowany i zależy od dostępności czasowej i życzeń kursanta. Wynika to z tego, że większość naszych kursantów jest zajętych w ciągu dnia szkołą, studiami lub pracą więc bez problemu mogą uczestniczyć w zajęciach wieczorami lub w weekendy. Natomiast jeżeli ktoś może brać udział w zajęciach pomiędzy 10:00 a 14:00, to czas trwania kursu na prawo jazdy znacząco się skróci. Nasi rekordziści kończyli część praktyczną w dwa tygodnie. Jeśli chodzi o część praktyczną kursu na prawo jazdy, to w naszej szkole nauki jazdy staramy się jeździć co najmniej dwa razy w tygodniu, więc całość części praktycznej zajmuje około półtora miesiąca.
Na jakich pojazdach szkolicie/jeździcie?
Nauka jazdy odbywa się na Hyundai’u I20. Dokładnie takich samych aut używa WORD Warszawa. W tym roku nasza flota wzbogaciła się o 3 nowe Hyundaie z rocznika 2020.
Gdzie rozpoczynają się i kończą jazdy? Czy instruktor może mnie zabrać z domu?
Jazdy zaczynają się i kończą w punktach, które są z góry ustalone. Są to miejsca dobrze skomunikowane i łatwo do nich dotrzeć. Nie zabieramy naszych kursantów spod domu czy z różnych punktów miasta. W ten sposób nie marnotrawimy czasu na przedzieranie się przez ruch miejski i nie wprowadzamy dodatkowego czynnika stresu, w postaci pasażera na tylnym siedzeniu. 100% czasu w aucie jest przeznaczone na szkolenie.
Czy mam jakiś czas na skończenie kursu? Czy mogę zawiesić kurs i wrócić za jakiś czas?
Nie ma żadnej granicy określającej w jakim czasie trzeba skończyć kurs. Niektórzy nasi kursanci z różnych przyczyn losowych przerywają kurs i wracają do niego po dłuższym czasie. Nie ma potrzeby zgłaszania lub specjalnego wnioskowania o zawieszenie kursu. Każdy kursant ma wystawioną kartę zajęć, na której odnotowuje się przeprowadzone zajęcia. Do zajęć i do wypełniania karty można wrócić po dowolnym czasie.
Lepiej jeździć z jednym czy wieloma instruktorami? Czy można zmienić instruktora w trakcie kursu?
W naszej szkole jazdy staramy się przydzielać kursanta do jednego instruktora, który jest w pełni odpowiedzialny za wyszkolenie danej osoby. Szkolenie kandydata na kierowcę to złożona kwestia i lepsze efekty osiąga się, kiedy szkoląca nas osoba wie, na jakim etapie i poziomie jesteśmy. Oczywiście każdy kursant może w trakcie kursu wnioskować o zmianę instruktora, jednak zdarza się to u nas niezwykle rzadko. W dobrym zwyczaju naszych instruktorów jest proponowanie kursantom jednych zajęć z innym instruktorem. Każdy szkoleniowiec akcentuje inne rzeczy i wskazane jest poznanie innego punktu widzenia.
Czy kurs prawa jazdy ma termin ważności?
Ukończony kurs prawa jazdy nie ma terminu ważności. Po skończonym kursie możemy wrócić do zdobywania prawa jazdy nawet po kilku latach.
Jaka jest ważność egzaminu teoretycznego?
Egzamin nie ma daty ważności. Raz zdany, nie traci ważności.

© 2017 gazelka.pl.

Warszawa Batorego

Biuro: ul. Batorego 35
02-591 Warszawa

Sala wykładowa:
ul. Batorego 39

 

 

Warszawa Radarowa

Biuro: ul. Radarowa 26
02-137 Warszawa

Sala wykładowa:
ul. Radarowa 26

 

Warszawa Cypryjska

Biuro: ul. Cypryjska 6
02-761 Warszawa

 

 

Warszawa Odlewnicza

Biuro: ul. Odlewnicza 7
03-231 Warszawa

 

Polityka Cookies | Polityka Prywatności

 


Godziny otwarcia biura:

Pole Mokotowskie - Batorego

Poniedziałek:  17-20

Środa:           17-20

Piątek:          17-20

 

Radarowa

Poniedziałek: 9-17
Wtorek:        9-17
Środa:          9-17
Czwartek:     9-17
Piątek:         9-17

 

Cypryjska


Wtorek:        17-20

Czwartek:     17-20

 

 Odlewnicza

Poniedziałek: 9-17
Wtorek: 9-17
Środa: 9-17
Czwartek: 9-17
Piątek: 9-17

.