Egzamin na prawo jazdy bez wątpienia wymaga przygotowania. O tym, co oprócz wiedzy, umiejętności i pogody ducha zabrać ze sobą na egzamin teoretyczny oraz praktyczny, przeczytasz poniżej. Zapraszamy do lektury wszystkich przyszłych kierowców.
Z tego artykułu dowiesz się:
- jakie dokumenty trzeba zabrać ze sobą na egzamin teoretyczny?
- co należy mieć przy sobie podczas egzaminu praktycznego?
Co zabrać na egzamin teoretyczny na prawo jazdy?
Do egzaminu teoretycznego można podejść po dopełnieniu wszystkich formalności i ukończeniu niezbędnych szkoleń. Osoby niepełnoletnie mogą podejść do tego egzaminu najwcześniej miesiąc przed ukończeniem 18 r.ż. Co jest potrzebne, aby zdać prawo jazdy? Przede wszystkim doskonała znajomość przepisów ruchu drogowego, a także umiejętność sprawnego oraz bezpiecznego prowadzenia pojazdu. Niemniej jednak, aby uzyskać prawo jazdy, najpierw należy podjeść do egzaminu teoretycznego. Co zatem zabrać na egzamin teoretyczny na prawo jazdy? Konieczne będzie posiadanie ze sobą dokumentu potwierdzającego tożsamość. Może to być dowód osobisty, paszport lub karta pobytu. Dokument ten musi być ważny w dniu egzaminu. Na egzamin teoretyczny nie jest potrzebny długopis, ponieważ zaliczany jest on w formie testu online w sali komputerowej. Obawiasz się, że w dniu egzaminu „zje Cię” stres? Istnieją sposoby na to, aby go pokonać! Przygotowaliśmy dla Ciebie porady, jak pozbyć się stresu przed egzaminem na prawo jazdy.
Co zabrać na egzamin praktyczny na prawo jazdy?
W dniu egzaminu praktycznego warto być wyspanym oraz wypoczętym – oba te czynniki mają znaczący wpływ na naszą koncentrację. Na egzamin praktyczny również należy zabrać dokument potwierdzający tożsamość, który będzie ważny w dniu egzaminu. Jest to niezwykle istotne, ponieważ egzaminator będzie potwierdzał Twoją tożsamość już na samym początku egzaminu. Co jeszcze zabrać na egzamin praktyczny na prawo jazdy? Bardzo często są to okulary lub szkła kontaktowe, ale mogą to być także aparaty słuchowe lub protezy, jeśli w przypadku danego kursanta występuje taka konieczność. Zostały one określone podczas badania i są wymienione w orzeczeniu lekarskim. Należy pamiętać, że konieczność korzystania np. z aparatu słuchowego, czy też okularów obowiązuje nie tylko podczas egzaminu praktycznego, ale zawsze podczas jazdy samochodem, co może być weryfikowane podczas kontroli policyjnej. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób zapisać się na egzamin praktyczny, zajrzyj na stronę: WORD Warszawa.
Życzymy powodzenia na egzaminach i szerokości na drodze!
Przeczytaj również: