Prawo jazdy latem

Back to Wpisy
kurs prawa jazdy warszawa, prawo jazdy latem, gazelka warszawa

Prawo jazdy latem

Wybór pory roku na rozpoczęcie nauki  jazdy to jedna z początkowych decyzji dla każdego przyszłego kursanta. A że mamy wakacyjne miesiące, to mamy dla Was garść informacji, dlaczego to właśnie latem warto postawić pierwszy krok na drodze do upragnionego prawa jazdy

Kiedy śnieg staje się wspomnieniem i na dobre w szafach zagościły szorty, wiele osób zaczyna rozglądać się za szkołą jazdy. Jak wybrać najlepszą szkołę jazdy i kiedy zacząć prawo jazdy to pytania, które pojawiają się od razu. 

Ciepłe miesiące to dobra pora, ponieważ drogi są wolne od zalegającego błota, śniegu czy mokrych jesiennych liści. Dobrze widoczne są znaki poziome, które jasno wyznaczają pas ruchu oraz wskazują dalszą jazdę. Dodatkowo na drogach jest mniej samochodów, dzieci mają wakacje, a dorośli sezon urlopowy. Poluźnienie jest widoczne na ulicach Warszawy, które najczęściej są przepełnione i ciasno zapchane pojazdami. Letnia pora upuszcza trochę pary i zapewnia więcej swobody osobom uczącym się. A tym samym zmniejsza poziom stresu. Letnia nawierzchnia jest zazwyczaj sucha, co daje stabilny grunt do nauki. 

Oczywiście kurs jesienią i zimą oswaja kierowcę z trudnymi warunkami. Jest to oczywisty plus. Jednakże, jeśli jesteś osobą, której bardzo ciężko opanować stres związany z opadami śniegu i śliską nawierzchnią to możesz rozważyć kurs prawa jazdy latem. 

Sprawdź jak zdać prawo jazdy za pierwszym razem

Jak zdawać egzamin na prawo jazdy latem?

Nie czekaj i zacznij teraz!

W ramach kursu kategorii B w szkole nauki jazdy GAZeLka masz wybór.
Teorię możesz przerobić u nas stacjonarnie. Nasze zajęcia odbywają się w każdą sobotę i niedzielę na ul. Radarowej 26 lub Stefana Batorego 39. Materiał przerabiasz razem z grupą pod czujnym okiem naszych prowadzących.

Wybierając prawo jazdy kategorii B z teorią online, otrzymujesz dostęp do aplikacji aż na 100 dni. Oznacza to, że możesz uczyć się w dowolnym miejscu i dowolnej porze. Nasza aplikacja działa na smartfonach, laptopach, tabletach i komputerach.

Kiedy ukończysz część teoretyczną, to przed Tobą jeszcze 30 godzin jazd.

Prawo jazdy latem

Zalety

  • Dużo mniejsze prawdopodobieństwo złych warunków atmosferycznych.
  • Mniejszy stres dla osób, które obawiają się śliskiej, oblodzonej nawierzchni.
  • Z powodu sezonu urlopowego widocznie mniejszy ruch na drodze.
  • Łatwiejsze panowanie nad autem.

Wady

  • Jeździsz tylko w dobrych warunkach atmosferycznych. Kiedy nadejdzie jesień i zima gorsze warunki mogą Cię zestresować.
  • Pozornie mniejszy ruch daje nieco mylny pogląd trudności poruszania się po mieście.
  • Rozgrzany asfalt może być kłopotliwy, ponieważ opony tracą przyczepność.
  • Upały powodują spadki koncentracji u innych kierowców uczestniczących w ruchu drogowym.
  • Jak zapisać się na kurs w szkole jazdy GAZeLka Warszawa?

Jeśli chcesz zdawać prawo jazdy latem, to zapraszamy do nas! Wystarczy, że klikniesz link i przeniesie Cię do naszego formularzu zapisu.

Możesz również zapisać się poprzez e-mail: kontakt@gazelka.pl lub telefon: 530 070 206. Mamy najwięcej oddziałów w całej Warszawie: ul. Radarowa, ul. Batorego, ul. Odlewnicza, ul. Wiertnicza, ul. Powstańców Śląskich, ul. Słomińskiego. Wybierz najlepszą dla Ciebie lokalizację i zacznij jeździć!

Zobacz nasze kursy!

Prawo jazdy kategorii B teoria stacjonarna
Prawo jazdy kategorii B teoria online 
Prawo jazdy kategorii B automat

Back to Wpisy