Wsiądź na motocykl w Warszawie razem z GAZeLką!

Wsiądź na motocykl w Warszawie razem z GAZeLką!

Prawo jazdy motocykl to marzenie wielu osób. Dodatkowo w końcu mamy wiosnę, czuć pierwsze cieplejsze podmuchy wiatru. Cóż tu dużo mówić, zaczyna się robić przyjemniej.  A może by tak poczuć wiatr we włosach jeszcze bardziej intensywnie? Na przykład jadąc motocyklem (oczywiście w kasku!)?

Często ale łączy się z tym także trochę obaw. Dlatego dzisiaj chcemy rozwiać wątpliwości, które pojawiają się na ten temat prawa jazdy na motocykl.

Boję się wywrotki!

Obawa przed wywrotką jest chyba najczęstszą. Dlatego chcemy Ci powiedzieć, że naprawdę nie ma się czego obawiać, ponieważ, właśnie aby tego uniknąć stopniujemy pojemność silnika, w związku z tym po prostu zaczynasz na motocyklu o mniejszej mocy. Zaczynasz zatem od pojemności 125, później 250, następnie 700. Dzięki temu oswajasz się z maszyną i nie ma ryzyka przewrotki.

Jestem kobietą, czy mam wystarczająco siły?

No pewnie! Dla kobiet mamy lżejsze i niższe motocykle. Dzięki temu bez problemu okiełznasz prowadzenie oraz będziesz swobodnie dotykać nogami podłoża.

Jak się ubrać na jazdy?

Najlepiej w ubrania motocyklowe. Po pierwsze kask. Jeśli robisz prawo jazdy kategorii A, to zakładasz oczywiście, że w niedalekiej przyszłości będziesz poruszać się jednośladem. Dlatego zainwestowanie w swój kask już na tym etapie jazd jest rozsądnym posunięciem. Warto również zacząć już rozważać pozostałe elementy stroju: specjalną kurtkę, ochraniacze czy w ogóle cały komplet.

Jeśli przed pierwszą jazdą jeszcze takich nie posiadasz, to koniecznie musisz mieć długi rękaw, buty za kostkę i kurtkę. Nie jeździmy w „krótkich” ubraniach.

Kiedy mogę zacząć prawo jazdy na motocykl?

W szkole nauki jazdy GAZeLka jeździmy od marca do października/listopada. Wynika to z faktu, że motocykle nie mają opon zimowych.  I w tych właśnie miesiącach bardzo serdecznie zapraszamy Cię do naszej szkoły jazdy!

W skład kursu kategorii A wchodzą:

  • zajęcia teoretyczne
  • 20 godzin jazd
  • materiały szkoleniowe
  • egzaminy wewnętrzne

Zapisz się na kurs: prawo jazdy na motocykl.