Prawo jazdy na automat

Egzamin na klasyczne prawo jazdy przysparza Ci sporo kłopotów? Jakoś po prostu Ci nie po drodze z manualną skrzynią biegów? To wcale nie oznacza, że nie możesz zostać kierowcą! Prawo jazdy na automat sprawia, że znikają utrudnienia związane z obsługą sprzęgła, kontrolowaniem obrotomierza oraz zmianą biegów. Auto nie zgaśnie oraz nie stoczy się na górce. Egzamin zdajesz na tym samym aucie, na którym realizujemy zajęcia praktyczne. Nic Cię nie zaskoczy!

Dlaczego kurs kategorii B na automat w GAZeLce?

Szkoła jazdy GAZeLka to jedna z największych szkół w województwie mazowieckim. Nasza kadra to doświadczeni instruktorzy, których system nauki i serdeczne podejście sprawiają, że jesteśmy w stanie nauczyć jeździć każdego! Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Uczymy osoby w każdym wieku. Nasi kursanci zdają egzaminy i dołączają do grona kierowców.

Co wchodzi w skład kursu?

zajęcia
teoretyczne

Ty wybierasz formułę wykładów: stacjonarnie lub online.

30 godzin
jazd praktycznych

Wykonujemy wszystkie manewry na placu oraz jeździmy w ruchu drogowym.

materiały
szkoleniowe

Otrzymujesz dostęp online do bazy testów egzaminacyjnych zatwierdzonych przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

teoretyczny egzamin
wewnętrzny

Masz nielimitowane podejście do egzaminów wewnętrznych w cenie kursu. Zdajesz do skutku.

doświadczony
instruktor

Instruktorem koordynującym kursy jest pedagog z uprawnieniami oraz doświadczeniem w pracy egzaminatora. Takie połączenie gwarantuje jakość i skuteczność szkolenia.

Toyota Yaris IV Hybrid

Wszystkie zajęcia praktyczne prowadzimy na nowych Toyota Yaris IV Hybrid. Auta są w pełni wyposażone do podstawienia na egzamin w WORD Warszawa.

Prawo jazdy na automat — co jeszcze musisz wiedzieć?

Kurs prawa jazdy kategorii B na automat uprawnia do kierowania samochodem osobowym do 3,5t z automatyczną skrzynią biegów. W dokumencie prawa jazdy umieszczona zostanie odpowiednia adnotacja. W praktyce oznacza to, że nie możesz prowadzić pojazdów ze skrzynią manualną.

Kurs prawa jazdy na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów wydaje się łatwiejszy. Wynika to z tego, że nie trzeba zmieniać biegów w trakcie jazd oraz wciskać sprzęgła. Pamiętaj jednak, że znajomość zasad ruchu drogowego obowiązuje bez względu na skrzynię biegów.

Co musisz zrobić przed egzaminem państwowym?

Prawo jazdy na automat — cennik

Kurs kategorii B na automat – kliknij i sprawdź cenę

Nieoprocentowane raty: 

Skąd ruszamy?

Pytania i odpowiedzi

W skład kursu wchodzą zajęcia teoretyczne: w formie online lub stacjonarnej. To Ty wybierasz odpowiednią dla siebie opcję. Gorąco polecamy zajęcia formie online, ponieważ możesz uczyć się w dogodnych dla siebie warunkach i na dowolnym urządzeniu (smartfon, tablet, laptop czy komputer stacjonarny). Do tego masz 30 godzin jazdy z instruktorem oraz nielimitowane podejście do egzaminów wewnętrznych. Zdajesz do skutku! Jeździsz nowoczesnym autem Toyota Yaris IV Hybrid
(takie same jak na egzaminie). 

Nie, prawo jazdy na automat uprawnia do kierowania tylko pojazdami z automatyczną skrzynią biegów. W Twoim dokumencie prawa jazdy zostanie umieszczona taka adnotacja. 

Jest łatwiejszy zwłaszcza dla osób, które nie mogą poradzić sobie ze skrzynią biegów. W aucie z automatyczną skrzynią biegów nie musisz zmieniać biegów i wciskać sprzęgła. Natomiast takie prawo jazdy uprawnia Cię tylko i wyłącznie do jazdy automatem. W przypadku chęci jeżdżenia autem z manualną skrzynią biegów, należy zdać osobny egzamin.

Zapraszamy do naszej zakładki cennik, gdzie znajdziesz w pełni obowiązującą ofertę https://www.gazelka.pl/cennik/

Tak, jest możliwość płatności w 3 nieoprocentowanych ratach.

Szukasz doświadczonej, sprawdzonej i godnej zaufania szkoły nauki jazdy w Warszawie, w której możesz uczyć się na automacie? W GAZeLce jest to możliwe! Oferujemy Ci możliwość przejścia kursu prawa jazdy na automacie – w komfortowych warunkach i towarzystwie doświadczonego instruktora. Dla kogo jest to idealna opcja? Dla wszystkich, którzy z jakiegoś powodu mają trudności w obsłudze manualnej skrzyni biegów, bądź też chcą po uzyskaniu uprawnień poruszać się wyłącznie samochodem z automatyczną skrzynią. Podczas jazd praktycznych na automacie nie musisz koncentrować się na obsłudze sprzęgła, czy też zmianie biegów. Skupiasz się wyłącznie na prawidłowym i bezpiecznym wykonaniu manewrów na drodze. A egzamin państwowy? Zdajesz go również na automacie, ale uwaga, auto na czas egzaminu wynajmiesz od szkoły jazdy, bowiem WORD-y nie dysponują autami z automatyczną skrzynią biegów.

Prawo jazdy na automacie – GAZeLka w Warszawie

Jeśli zdecydujesz się na prawo jazdy kat. B na automacie jedyna różnica występuje wyłącznie w zakresie obsługi pojazdu – nie musisz po prostu zajmować się zmianą biegów. Biegi zmieniają się automatycznie. Poza tym wszystkie inne elementy Twojego kursu są takie same jak w przypadku kursu z wykorzystaniem pojazdu z manualną skrzynią biegów. Wybierasz formułę zajęć teoretycznych: stacjonarnie lub online. Dzięki temu możesz zdecydować, czy chcesz przyswajać wiedzę w domowym zaciszu, czy też na sali wykładowej podczas spotkania z innymi kursantami oraz instruktorem. Otrzymujesz dostęp online do bazy testów egzaminacyjnych, z której możesz swobodnie korzystać. Następnie czeka Cię 30 godzin jazd praktycznych – wykonujemy niezbędne manewry na placu i jeździmy w ruchu drogowym. Twoim samochodem będzie nowy Hyundai i20 z automatyczną skrzynią biegów, wyposażony w kamerę cofania, a także czujniki parkowania. Przedostatni krok to egzaminy wewnętrzne, do których w ramach kursu masz nielimitowane podejścia. Egzamin wewnętrzny teoretyczny możesz zdawać w dowolnie wybranej lokalizacji naszej szkoły. Pamiętaj, że po uzyskaniu prawa jazdy kat. B na automacie, w dokumencie zostanie umieszczona odpowiednia adnotacja. Zgodnie z nią nie możesz prowadzić pojazdów z manualną skrzynią biegów.

Kurs prawa jazdy automat – GAZeLka w Warszawie

Zastanawiasz się, czy lepiej zdecydować się na kurs prawa jazdy na automacie, czy manualnej skrzyni biegów? Nie ma jednej odpowiedzi. Kurs przebiega identycznie (zajęcia teoretyczne, jazdy z instruktorem, egzamin wewnętrzny i państwowy), jednak różnica jest taka, że nie obsługujesz manualnie skrzyni biegów – nie zmieniasz biegów podczas jazdy, nie musisz zwracać uwagi na prędkościomierz. Oprócz tego pozostałe zasady kursu w GAZeLce w Warszawie są takie same – nie zmieniają się też zasady ruchu drogowego, które musisz znać. Zanim podejmiesz decyzję zastanów się, czy z jakiegoś powodu obsługa manualnej skrzyni biegów będzie dla Ciebie utrudniona, czy może planujesz po zdobyciu prawa jazdy poruszać się wyłącznie samochodem z automatyczną skrzynią. Jest to decyzja indywidualna, jednak niezależnie od tego, jaką podejmiesz, zawsze tak samo dobrze i skutecznie przygotujemy Cię do egzaminu.

Pytania i odpowiedzi:

Ile kosztuje prawo jazdy na automat?

Ile kosztuje prawo jazdy na automatyczną skrzynię biegów? Trudno jest obliczyć koszt prawa jazdy na automat “z góry”, ponieważ istnieje wiele indywidualnych czynników, które mogą wpływać na ogólną wycenę uzyskania uprawnień na kat. B z kodem “78”. Możliwe jest jednak wyliczenie przybliżonych opłat za prawo jazdy na automat, oczywiście ze sporym marginesem błędu.  Przy obliczaniu kosztów prawa jazdy na automatyczną skrzynię biegów, zawsze brane jest pod uwagę kilka istotnych aspektów finansowych i są to m.in.: 
  • opłaty za zaświadczenie lekarskie i zdjęcia,
  • cena kursu na prawo jazdy kat. B automatyczna skrzynia biegów, 
  • dodatkowo płatne egzaminy wewnętrzne: teoretyczne i praktyczne (choć mogą być wliczone w cenę kursu, ale jest to zależne od szkoły jazdy), 
  • opłaty za egzamin państwowy na prawo jazdy (suma wydana na część teoretyczną i na część praktyczną egzaminu),
  • opłata za wyrobienie dokumentu uprawniającego do jazdy samochodem,
  • w przypadku kat. B “78”  trzeba doliczyć także koszt wynajmu samochodu z automatyczną skrzynią biegów na egzamin państwowy w WORD.
Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na istotną kwestię, jeśli kandydat na kierowcę nie zda jednej z dwóch części egzaminu państwowego, to do ceny za prawo jazdy trzeba doliczyć dodatkowe koszty – opłaty za kolejne egzaminy. Według nowego cennika egzaminów na prawo jazdy, w 2023 roku za część teoretyczną trzeba zapłacić 50 zł, a koszt części praktycznej wynosi 200 zł. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiednią szkołę nauki jazdy – aby zdać egzamin za pierwszym podejściem!  

Ile kosztuje prawo jazdy na automat w Warszawie?

W szkole jazdy GAZeLka Warszawa, w 2024 roku kurs na prawo jazdy na automat kosztuje 3890 zł, a cena ta obejmuje:
  • zajęcia teoretyczne w formie online do realizacji na komputerze i smartfonie lub zajęcia stacjonarne,
  • dostęp online do pełnej bazy testów egzaminacyjnych zatwierdzonych przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju,
  • 30 godzin jazd praktycznych (obejmuje wszystkie manewry na placu + pełne przygotowanie do jazdy w ruchu drogowym),
  • teoretyczne egzaminy wewnętrzne – nieograniczona ilość podejść w cenie kursu!
Potrzebujesz więcej informacji na temat – ile kosztuje kurs prawa jazdy kategorii B 2024 w naszej szkole jazdy? Wszystkie potrzebne Ci dane znajdziesz na naszej e-stronie – szkoła jazdy Warszawa GAZeLka.pl